
Парафія Матері Божої Ангельської відзначила престольне свято
Як і кожного року, 2 серпня вінницька парафія Матері Божої Ангельської відзначила своє престольне свято. Раніше ми вже писали про історію відпусту у другій день останнього літнього місяця, яка тісно пов’язана із іменем св. Франциска Ассізького. Писали також і про те, що відпуст в цей день – день освячення каплиці Матері Божої Ангельської в Ассізі – можна отримати не тільки в ній, і не тільки в парафіях, освячених в ім’я Матері Божої Ангельської (не знаю скільки їх є, бо мені в Україні відома тільки одна – Авт.), більше того – не в одних тільки францисканських парафіях.
Згідно Апостольської конституції «Indulgentiarium Doctrina», прийнятої у 1967 році Папою Павлом VI, кожний, хто 2 серпня відвідає свій парафіяльний храм отримає повне відпущення дочасних кар, якщо виконає звичайні умови відпусту – побожне відвідування храму, молитва «Отче наш», сповідь і Причастя, молитва у намірах Папи, а головне – зречення будь-якого гріха.
В нинішньому році центральну відпустову св. Месу, що розпочалась об 11. 00. годині, очолював гість свята – священик парафії св. Йосифа з Гнівані о. Сергій Захарченко ОМІ, котрий деякий час провадив душпастирство іноземних студентів, що навчаються у Вінниці. Рік тому він також брав участь відпустовій Службі. Разом із ним співслужив настоятель парафії Матері Божої Ангельської бр. Костянтин Морозов OFMCap.
«Сьогоднішнє свято, – сказав о. Сергій, проголошуючи проповідь, – пов’язане з двома іменами: іменем Пресвятої Діви Марії, котра походила з мало кому відомого селища Назарет з небагатої родини, і іменем св. Франциска, що походив з досить заможної родини італійського купця, отже – мав добрі «стартові умови» для того, щоб будувати своє земне майбутнє, якими, однак, знехтував і пішов туди, куди його покликав Господь. Відремонтована ним каплиця Матері Божої Ангельської, з якою пов’язане сьогоднішнє свято, ще називається Порцюнкула. Тобто – маленька частинка. Ця маленька частинка принесла великі плоди. Як історія Пречистої Діви, так і історія св. Франциска показують, що Бог з простих речей робить великі речі».
«Книга Сираха, – продовжив проповідник, – містить слова, які для нас є доброю новиною. Це слова про те, Слово Боже не є ззовні, не є десь далеко. Воно в твоєму серці, щоб ти міг його виконати. Ці слова говорять нам про те, що Бог робить великі речі, але робить їх в простих, звичайних обставинах нашого щоденного життя. Як це відбувається в щоденному житті? Слова про святість часто асоціюються у нас з недосяжним ідеалом, і це нас лякає. Але для того, щоб бути святим, не потрібно бути ідеалом. Досить щодня намагатись бути доброю людиною і добрим християнином там, де ти знаходишся. Якщо живеш у подружжі – будь добрим чоловіком чи доброю дружиною. Маєш дітей – будь добрим татом чи доброю мамою. Маєш онуків – будь добрим дідусем чи доброю бабусею. Будь добрим сином чи донькою для своїх батьків, добрим онуком чи доброю онукою для дідуся і бабусі. Працюєш – будь добрим працівником, навчаєшся – будь добрим студентом».
Наприкінці проповіді о. Сергій закликав тих, хто його слухав, молитись про дар Божої Мудрості, а також просити Пресвяту Богородицю і св. Франциска, про те, «щоб ті місця, куди Господь посилає ангелів і де ми знаходимось, завжди були місцями прославлення Бога».
Відпустова св. Меса завершилась молитвою, що народилась у вінницькій парафії Матері Божої Ангельської - складеною братами-капуцинами Літанією до покровителів вінницького капуцинського храму, в якій називаються усі святі, чиї реліквії або чудотворні образи коли-небудь в цьому храмі перебували.
Перед тим, як учасники Служби Божої отримали благословення, бр. Костянтин нагадав вірянам, про Всеукраїнський конгрес сімей, що відбуватиметься у Шаргороді і Вінниці 20-22 вересня, і закликав їх бути гостинними і, по можливості, бути готовими прийняти на нічліг когось з його учасників, запевнивши що їхню гостинність Господь винагородить сторазово.
І. Ізяславський
Додати коментар