
Театралізована вистава на урочистість Богоявлення
Театралізована вистава для самих молодших парафіян після Служби на 17 годин в день урочистості Богоявлення вже стала традиційною в парафії Матері Божої Ангельської. В нинішньому році, як і в попередні роки, її підготували брати зі спільнот Неокатехуменальної дороги. Як і в попередні роки, вистава відтворювала події народження Господа Ісуса Христа, приходу до Нього східних мудреців з дарами кадила, золота і мира.
Цьогорічна вистава, на відміну від дійств минулих років, була реалізована у віршованій формі. «Коли говориться віршами, - сказала сестра з І неокатехуменальної спільноти Анна Вокалюк, яка в цьому році була відповідальною за приготування вистави, - це не тільки полегшує підготовку: адже учасникам вистави, особливо дітям, це легше запам’ятати. Римоване слово само по собі прикрашує виставу, оживлює її, робить більш емоційною …»
«Готуючись, - продовжує Анна, - ми ставили перед собою мету допомогти усім – і дітям, які були задіяні у виставі, і глядачам – перенестись в той час, коли народився Спаситель, відтворити, наскільки це можливо, атмосферу тих часів, а головне – допомогти зрозуміти, що прийняти або не прийняти Ісуса, це вибір, перед яким ми стаємо кожного дня. Адже легко думати: якби я жив в ті часи, я би обов’язково прийняв Марію і Йосифа до своєї домівки. Але чи кожний з нас робить це зараз? Чи помічаємо ми Ісуса в тих людях, які страждають, які потребують допомоги? В тяжко хворих, в переселенцях, в тих, хто через ті чи інші причини втратив житло і роботу? Може хтось коли-небудь, проходячи повз безхатченка, і подумав: «Непогано було б привести його до себе додому, перевдягнути, нагодувати, дати можливість помитись, зігрітись в теплій ванні …» Нажаль, цим «непогано було б» все найчастіше і закінчується. Чи вдалось нам досягнути цю мету? Нехай про це скажуть парафіяни».
Можна також відзначити, що порівняно з минулими роками, нинішня вистава була більш масовою: в ній взяли участь 33 «актори». Самому молодшому з них, сину Миколи і Тетяни Ольшевських, маленькому Віталіку, котрий виконував роль новонародженому Ісуса, нещодавно виповнився один рік. Самий старший з учасників – 36-річний брат з 5-ої неокатехуменальної спільноти Олександр Гриб грав роль власника постоялого двору, в якому не знайшлось місця Марії і Йосифу.
По закінченні вистави наймолодші парафіяни отримали солодкі подарунки. В цьому році їх парафії надало Генеральне консульство Польщі у Вінниці.
І. Ізяславський
Додати коментар