• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Завершився ХХ фестиваль органної музики

Автор: Olga on . Posted in Загальні

organ-2В останню неділю жовтня в римо-католицькому храмі Матері Божої Ангельської завершився ювілейний, ХХ Міжнародний фестиваль органної і камерної музики «Музика в монастирських мурах», який вже давно став традицією культурного життя нашого міста. Кожної неділі, починаючи з 16 вересня майстри органної музики з Києва, Львова, Харкова, Одеси, Хмельницького і Білої Церкви виконували для вінничан і гостей міста твори як широко відомих та і маловідомих композиторів, вітчизняних та зарубіжних.

У концерті, що відкривав ювілейний фестиваль 16 вересня з творами Йогана Себастьяна Баха, Йогана Пахельбеля, Генріха Коблера і Теодора Дюбуа виступила Заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії ім. Чайковського Галина Булибенко. Родзинкою ж цього концерту став виконаний пані Галиною твір українського композитора Михайла Шуха — одного з перших, хто почав писати твори для органу в нашій країні.

organ-3«У вашому місті, — сказав один з учасників фестивалю, соліст Харківської філармонії і художній керівник Харківського органного залу Станіслав Калінін, — я вже вдруге. Вінницька публіка відрізняється своєю уважністю, чуйністю, теплом. Не скажу за всіх органістів, але для мене честь брати участь в цьому фестивалі, тим більше, що проводиться він у святому місці, яким є монастир. Адже орган специфічний інструмент, який завжди виконував дві, можна сказати, місії: богослужебну і концертну. Орган вінницького монастиря братів-капуцинів ці дві місії поєднує».

У заключному концерті виступив художній керівник фестивалю, органіст храму Матері Божої Ангельської, доцент Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков. Він виконав твори трьох німецьких композиторів — Йогана Себастьяна Баха, Йозефа Райнбергера і Макса Регера — котрих, за його словами, «крім любові до органу, об’єднує глибокий символізм». Хоча вони жили в різних віках, всі вони завершили своє земне життя в м. Лейпцигу, а головне — були не тільки музикантами, але й педагогами і писали музичні твори спеціально для своїх учнів. Виконаний в цей вечір паном Георгієм хорал Й. С. Баха «Коли нас прикличе Всевишній» звучав в цих стінах ще задовго до встановлення в храмі органу: тоді, коли храм, перетворений його тимчасовими «хазяями» в лекторій, тільки-но починав повертатися до первісного стану. Тоді, до храму де тільки-но були демонтовані міжповерхові перекриття, стіни не були побілені, а на підлозі валялись дошки та різне будівельне сміття, його тодішній настоятель Станіслав Падевський запросив камерний оркестр «Арката», що ним керував тоді і керує нині Георгій Курков. Цей оркестр також взяв участь у заключному концерті фестивалю: разом зі своїм художнім керівником він виконав концерт для органу з оркестром соль мінор Йозефа Райнбергера. Диригувала оркестром кавалер ордену Княгині Ольги Наталія Кременюк.

Закриваючи фестиваль, його художній керівник висловив щиру подяку усім, завдяки кому проведення цього мистецького заходу вже двадцять років поспіль стає можливим, і передусім — тим, хто був присутній на концерті, кому високе мистецтво не байдуже.

organ-1Розповідаючи про цьогорічний органний фестиваль, потрібно згадати, що в день його відкриття настоятель парафії Матері Божої Ангельської бр. Костянтин Морозов OFMCap зазначив, що нині орган потребує ремонту, і висловив сподівання, що знайдуться люди, які зможуть і захочуть надати допомогу для його здійснення. Сподіватимемось, що так станеться, і чудова музика і далі звучатиме в стінах вінницького капуцинського храму.

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв