• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

«Сьогодні слово для нас – Марія»

Автор: Olga on . Posted in Загальні

maria-1Ці слова сказав, бр. Юзеф Хроми OFMCap, починаючи проповідь під час урочистої св. Меси у вівторок 28 серпня. В цей день вірні парафії Матері Божої Ангельської, та й не тільки вони, вшанували у своєму храмі ікону Матері Божої – Цариці Францисканської родини, яку напередодні до міста над Бугом привезли брати з вінницької спільноти Францисканської молоді, котрі брали участь у III Європейському конгресі Францисканського ордену світських та Францисканської молоді, що проходив в Литві, в м. Каунас.

«Цей образ, - сказав один з учасників конгресу, бр. Ігор Мулярський OFM Cap, - був написаний і освячений спеціально для ІІІ Європейського конгресу Францисканського ордену світських та Францисканської молоді. По його завершенні почалась перегринація ікони по францисканських спільнотах. Україна – перша країна, яка приймає Царицю Францисканської родини. В нашій країні ікона пробуде до листопада, потім повернеться в Литву, звідки вирушить до наступної країни».

maria-2«Коли ми ввечері співаємо Магніфікат - сказав бр. Юзеф, проголошуючи проповідь, - ми повторюємо слова, що їх промовила Діва Марія після зустрічі з Єлизаветою: Віднині благословлятимуть мене всі покоління . Це, з одного боку, пророче слово: адже так і сталося, і Пресвяту Діву вже близько двох тисяч років благословляють усі покоління. З другого боку – це завдання для нас з вами, завдання для всієї Церкви: благословляти Діву Марію. Святий Августин, якого сьогодні вшановує Церква, казав, що Бог об’являє себе через створіння, тому через створіння ми можемо пізнати Бога. Ми можемо краще пізнати Бога через історію, яку Він творить в житті конкретних осіб. Бог особливим способом явив себе в історії Діви Марії, оскільки Діва Марія особливим способом увійшла у відносини з Богом. Архангел Гавриїл під час благовіщення сказав Марії: Господь з тобою і благодаті повна. Марія була наповнена благодаттю, яка походить від Бога, а Божа благодать – це сам Бог, який приходить».

maria-4«Марія прийняла почуте слово, - продовжив священик, - хоча не все відразу розуміла, роздумувала над тим, що воно означає. Вона також роздумувала в своєму серці над тим, що почула від пастирів, які прийшли до народженого Ісуса, зберігаючи це слово. Вона зберігала в своєму серці і слова, почуті від дванадцятирічного Ісуса, коли Він після паломництва в Єрусалим залишився в храмі: Хіба не знали, що Я маю бути при справах Отця Мого?” Ми також можемо не розуміти чогось в нашому житті, але якщо зберігатимемо Слово Боже, настане час, коли Бог, можливо через інших людей, відкриє нам те, чого ми не розуміємо зараз. А Марія завжди піклуватиметься про нас, як піклується і зараз, що Слово в нас перебувало».

maria-3По закінченні Служби Божої, її учасники вшанували ікону Цариці Францисканської родин і вміщені на ній реліквії францисканських святих: св. Франциска Ассизького, св. Клари та св. Єлизавети Угорської. Потім було зроблено колективний знімок, який буде вміщено в спеціальну книгу, яка супроводжує образ всюди, де він перебуває і перебуватиме. Наступна українська парафія, вірні якої вшанували Царицю Францисканської родини – парафія св. Йосипа Обручника Діви Марії в смт. Чечельник, храм якої є санктуарієм Матері Божої Чечельницької.

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв