• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Парафія відсвяткувала храмове свято

Автор: Olga on . Posted in Загальні

hramowe-1«Готуючись до сьогоднішнього свята, я спочатку хотів говорити про його історію, але потім вирішив залишити її «фахівцям» - братам-капуцинам», - сказав о. Сергій Захарченко OMI, в четвер 2 серпня проголосив проповідь на відпустовій св. Месі в храмі Матері Божої Ангельської, яку очолював бр. Ярослав Федірчук OFMcap.

 

А історія цього відпусту, що для парафії Матері Божої Ангельської є храмовим святом, яку о. Сергій залишив «фахівцям», сягає сивої давнини і нерозривно пов’язана з ім’ям св. Франциска з Ассізі. 802 роки тому ассізський Бідняк молився у маленькій капличці Матері Божої Ангельської, яка нині відома усьому католицькому світові як Порцюнкула. Це була третя каплиця після Сан-Даміано і Сан-Пьетро, що їх Франциск відбудував власними руками. Заглибившись у молитву він почув голос Діви Марії. Пресвята Богородиця сказала йому, що він може просити в Неї про що хоче. Франциск не просив нічого для себе. Любов до людей, якою завжди було переповнене його серце, підказала таке прохання: «Щоб кожний грішник, котрий, розкаявшись і посповідавшись, буде молитися в цьому місці, отримав повне відпущення дочасних кар за скоєні гріхи». Молитва була вислухана – адже вона йшла з чистого серця. І через деякий час Папа Гонорій ІІІ встановив повний відпуст в каплиці Матері Божої Ангельської в день її освячення – 2 серпня.

Порцюнкула, що стала місцем особливої благодаті для братів-францисканців, стоїть і понині, зберігаючи при цьому той вигляд, який мала у ХІІІ столітті. за життя св. Франциска. Але стоїть не під відкритим небом, як це було за життя св. Франциска, а в середині величної базиліки Матері Божої Ангельської. І вже багато століть в її стіни кожного дня приходять паломники з усіх кінців світу. А найбільше – у другий день серпня.

hramowe-2Але нині, щоб отримати відпуст у цей день, зовсім не обов’язково їхати до Ассізі. У 1967 році Святіший Отець Павло VI в Апостольській конституції «Indulgentiarium Doctrina» не тільки підтвердив відпуст 2 серпня, але й розширив його межі у просторі – на весь світ. В Конституції зазначено, що кожний, хто 2 серпня відвідає свій парафіяльний храм (підкреслимо – будь-який парафіяльний храм, а не тільки францисканський), виконавши звичайні умови відпусту – побожне відвідування храму, молитва «Отче наш», сповідь і Причастя, молитва у намірах Папи, а також зречення будь-якого гріха – отримає повне відпущення дочасних кар. Те, що парафіяни прийшли в цей день з серйозним наміром це відпущення отримати, підтверджували черги до сповідальниць, що вишикувались ще задовго до початку св.Меси.

Проголошуючи проповідь, о. Сергій, посилаючись на слова першого розділу Євангелія від Луки, сказав: «Перше, що почула Діва Марія від ангела: «Радій». Радій, тому що те, чого люди чекали з покоління в покоління, тепер починає виповнюватись. І ці слова нагадують нам, щоб ми раділи. Нам є чому радіти, тому що Бог перемінює нас на нову людину, і ця переміна відбувається щодня. У вирі подій, що відбуваються в нашому житті, ми часто не помічаємо, що нам потрібно радіти, тому що наш Небесний Отець завжди пам’ятає про нас, перемінює нас і піклується про нас».

«Відповідь Діви Марії: «Нехай станеться по Твоєму слову», продовжив проповідник, зовсім не означає пасивне сліпе піддання Божій волі. Ми знаємо, що Всевишній піклується про нас, про всі сторони нашого життя, в тому числі – і матеріальну. Але, якщо спитати, кому з нас колись «впали з неба» якісь багатства. Так, можливо хтось колись і одержав якісь щедрий подарунок чи якусь значну допомогу, якої не чекав і від того, від кого не чекав. Але в основному, те,що ми споживаємо, ті матеріальні блага, якими користуємось – плід нашої праці. Виконуючи щоденну працю, ми співпрацюємо з волею Небесного Отця. Звертаючись до Марії через ангела, Бог запрошує Її до співпраці – прийняти Його волю. До такої співпраці – щоб бути новим створінням у Христі – Бог також запрошує нас. Якщо спитати в людей поважного віку, про що вони найбільше шкодують, частіше всього можна почути такі відповіді: «Шкодую, що ми мало були разом», або: «Мало приділяв уваги своїм батькам, своїм рідним і близьким» і тому подібне. Шкодують не за матеріальним, а за тим, що дійсно нас підносить. Кожен з нас може вже зараз спитати себе і зробити висновки: «Чи все я зробив, що міг би зробити, чи я радів тому, що Бог завжди був зі мною?»».

По закінченні Служби Божої, її учасники на прохання настоятеля бр. Костянтина Морозова OFMcap помолились складеною в парафії Літанією до святих, котрі вшановувались і вшановуються у вінницькому капуцинському храмі, в намірі повернення усіх приміщень монастиря, в котрих нині знаходяться мешкання.

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв