ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Увага!

Дорогі парафіяни і гості нашого сайту!

Ми повідомляємо, що в нашій парафії триває акція "Милосердний самарянин".

У співпраці з Діагностичним Центром ім. Йоана Павла II, який діє при нашій парафії, хочемо допомагати малозабезпеченим людям у лікуванні, наслідуючи Ісуса Христа, доброго і милосерного Самарянина, який зупинився і заопікувався пораненим чоловіком.

Якщо комусь потрібна медична допомога, може звернутись до канцелярії храму або безпосередньо до Діагностичного центру ім. Йоана Павла II (вхід від західної частини монастиря). Для малозабезпечених ми даємо 100-відсоткову знижку на медичні послуги в нашому Центрі.

Якщо Ви хочете матеріально підтримати акцію, можна залишити пожертву в канцелярії храму або в Діагностичному центрі, або перераховуючи кошти на картку Приват 5168 7554 3598 2208.

 

Костянтин Морозов OFMCap.

Парафія відсвяткувала храмове свято

Автор: Olga on . Posted in Загальні

hramowe-1«Готуючись до сьогоднішнього свята, я спочатку хотів говорити про його історію, але потім вирішив залишити її «фахівцям» - братам-капуцинам», - сказав о. Сергій Захарченко OMI, в четвер 2 серпня проголосив проповідь на відпустовій св. Месі в храмі Матері Божої Ангельської, яку очолював бр. Ярослав Федірчук OFMcap.

 

А історія цього відпусту, що для парафії Матері Божої Ангельської є храмовим святом, яку о. Сергій залишив «фахівцям», сягає сивої давнини і нерозривно пов’язана з ім’ям св. Франциска з Ассізі. 802 роки тому ассізський Бідняк молився у маленькій капличці Матері Божої Ангельської, яка нині відома усьому католицькому світові як Порцюнкула. Це була третя каплиця після Сан-Даміано і Сан-Пьетро, що їх Франциск відбудував власними руками. Заглибившись у молитву він почув голос Діви Марії. Пресвята Богородиця сказала йому, що він може просити в Неї про що хоче. Франциск не просив нічого для себе. Любов до людей, якою завжди було переповнене його серце, підказала таке прохання: «Щоб кожний грішник, котрий, розкаявшись і посповідавшись, буде молитися в цьому місці, отримав повне відпущення дочасних кар за скоєні гріхи». Молитва була вислухана – адже вона йшла з чистого серця. І через деякий час Папа Гонорій ІІІ встановив повний відпуст в каплиці Матері Божої Ангельської в день її освячення – 2 серпня.

Порцюнкула, що стала місцем особливої благодаті для братів-францисканців, стоїть і понині, зберігаючи при цьому той вигляд, який мала у ХІІІ столітті. за життя св. Франциска. Але стоїть не під відкритим небом, як це було за життя св. Франциска, а в середині величної базиліки Матері Божої Ангельської. І вже багато століть в її стіни кожного дня приходять паломники з усіх кінців світу. А найбільше – у другий день серпня.

hramowe-2Але нині, щоб отримати відпуст у цей день, зовсім не обов’язково їхати до Ассізі. У 1967 році Святіший Отець Павло VI в Апостольській конституції «Indulgentiarium Doctrina» не тільки підтвердив відпуст 2 серпня, але й розширив його межі у просторі – на весь світ. В Конституції зазначено, що кожний, хто 2 серпня відвідає свій парафіяльний храм (підкреслимо – будь-який парафіяльний храм, а не тільки францисканський), виконавши звичайні умови відпусту – побожне відвідування храму, молитва «Отче наш», сповідь і Причастя, молитва у намірах Папи, а також зречення будь-якого гріха – отримає повне відпущення дочасних кар. Те, що парафіяни прийшли в цей день з серйозним наміром це відпущення отримати, підтверджували черги до сповідальниць, що вишикувались ще задовго до початку св.Меси.

Проголошуючи проповідь, о. Сергій, посилаючись на слова першого розділу Євангелія від Луки, сказав: «Перше, що почула Діва Марія від ангела: «Радій». Радій, тому що те, чого люди чекали з покоління в покоління, тепер починає виповнюватись. І ці слова нагадують нам, щоб ми раділи. Нам є чому радіти, тому що Бог перемінює нас на нову людину, і ця переміна відбувається щодня. У вирі подій, що відбуваються в нашому житті, ми часто не помічаємо, що нам потрібно радіти, тому що наш Небесний Отець завжди пам’ятає про нас, перемінює нас і піклується про нас».

«Відповідь Діви Марії: «Нехай станеться по Твоєму слову», продовжив проповідник, зовсім не означає пасивне сліпе піддання Божій волі. Ми знаємо, що Всевишній піклується про нас, про всі сторони нашого життя, в тому числі – і матеріальну. Але, якщо спитати, кому з нас колись «впали з неба» якісь багатства. Так, можливо хтось колись і одержав якісь щедрий подарунок чи якусь значну допомогу, якої не чекав і від того, від кого не чекав. Але в основному, те,що ми споживаємо, ті матеріальні блага, якими користуємось – плід нашої праці. Виконуючи щоденну працю, ми співпрацюємо з волею Небесного Отця. Звертаючись до Марії через ангела, Бог запрошує Її до співпраці – прийняти Його волю. До такої співпраці – щоб бути новим створінням у Христі – Бог також запрошує нас. Якщо спитати в людей поважного віку, про що вони найбільше шкодують, частіше всього можна почути такі відповіді: «Шкодую, що ми мало були разом», або: «Мало приділяв уваги своїм батькам, своїм рідним і близьким» і тому подібне. Шкодують не за матеріальним, а за тим, що дійсно нас підносить. Кожен з нас може вже зараз спитати себе і зробити висновки: «Чи все я зробив, що міг би зробити, чи я радів тому, що Бог завжди був зі мною?»».

По закінченні Служби Божої, її учасники на прохання настоятеля бр. Костянтина Морозова OFMcap помолились складеною в парафії Літанією до святих, котрі вшановувались і вшановуються у вінницькому капуцинському храмі, в намірі повернення усіх приміщень монастиря, в котрих нині знаходяться мешкання.

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв