• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Отець Андрій Педай: «Наше покликання – жити з Христом, з’єднатися з Ним»

Автор: Olga on . Posted in Загальні

P7080709 1У XIV неділю звичайного літургічного періоду, 8 липня, у вінницькому римо-католицькому храмі Матері Божої Ангельської відправив приміційну св. Месу цьогорічний випускник місійної семінарії «Redemptoris Mater» в Києві о. Андрій Педай, рукоположений 23 червня ординарієм Києво-Житомирської дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким.Андрій Педай народився у 1980 році в Білорусі, з 1987 року – жив у Вінниці. У 2002 році увійшов до неокатехуменальної спільноти в парафії Матері Божої Ангельської, де і розпізнав своє покликання до служіння Богу, Церкві і людям в священстві і в 2008 році поступив до семінарії «Redemptoris Mater», де підготовка майбутніх священиків здійснюється з опорою на вихованні до зрілої віри на Неокатехуменальній Дорозі.

«Дякуючи Богу за дар покликання до священства, - говорить о. Андрій, - я не можу не подякувати і моїм катехістам: адже саме завдяки їм я розпізнав це покликання. А також я дуже вдячний і священикам-капуцинам, що працювали в той час в цій парафії – тодішньому настоятелю бр. Юстину Русіну, бр. Ярославу Федірчуку, нинішньому настоятелю бр. Костянтину Морозову та іншим, за те, що допомагали мені у духовному зростанні».

P7080732«Звичайно я, як і кожна матір, - каже мати о. Андрія пані Марія, - хотіла, щоб мій син створив родину, мав дітей. Коли ж він пішов в семінарію, я побачила, що його це не пригноблює, а навпаки – він веселий і життєрадісний. Він приїжджав до мене на канікули, нерідко – зі своїми друзями-семінаристами, і я бачила, що вони такі ж життєрадісні і щасливі. І тоді я прийняла те, що мій син обрав саме таку дорогу. Сьогодні ж я можу сказати, що дуже щаслива тим, що воля Бога здійснюється в житті Андрія».

Головна думка проповіді, яку проголосив о. Андрій під час Служби, полягала в тому, що Бог любить нас такими, якими ми є.

«Хтось, можливо, приходить до Церкви, щоб стати кращим, - сказав ново висвячений пресвітер, - і це добре бажання. Але ніхто не може стати кращим без Бога. І Бог нагадує нам про це різними подіями, різними обставинами, яких ми хотіли, щоб їх не було. Але тоді ми б подумали, що вже досягли досконалості і осуджували б інших людей, а хтось, можливо, і перестав би приходити до храму, сповідатись, приймати причастя. Ми створені за образом і подобою Бога – наша душа безсмертна – і тому не дарма св. Августин сказав, що людина не заспокоїться, поки не з’єднається з Богом. І нехай це слово допомагає нам приймати волю Бога такими, якими ми є. Тому що покликання християнина не полягає в тому, щоб стати досконалим і завдяки цьому добре себе почувати. Наше покликання: жити з Христом, з’єднатися з Ним такими, якими ми є».

На закінчення о. Андрій уділив усім, хто брали участь у св. Месі, приміційне благословення.

Перша парафія, в якій він служитиме – столична прокафедральна парафія св. Олександра.

P7080730

 

І. Ізяславський

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв