• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

У неділю 40 дітей приступили до Першого Причастя

Автор: Olga on . Posted in Загальні

«Сьогодні ви запрошені на свято, на свято Ісуса Христа», - сказав від імені батьків на початку св. Меси в неділю 13 травня парафіянин Євген Шапаренко, звертаючись до дітей, які на цій Службі, що розпочалась о 12.30, вперше прийняли св. Причастя.

«Це вже другий рік, - сказав настоятель парафії Матері Божої Ангельської бр. Костянтин Морозов OFMcap, - коли таїнство Тіла і Крові Христа діти вперше приймають в четвертому класі. Раніше приймали в третьому. Нині до таїнства приступають 40 дітей, більшість з них хлопчики».

За два дні в п’ятницю діти склали своєрідний іспит, який підвів підсумок трирічної підготовки до таїнства. Чому іспит своєрідний - в останні роки він проводиться у формі театралізованих вистав на біблійну тематику, зміст яких обговорюється з дітьми, а завершується переглядом фільму. За словами настоятеля, усі склали його на відмінну оцінку. А напередодні діти вперше приступили до сповіді. Разом з деякими з них сповідались їхні батьки та близькі родичі.

«Дуже хочу, - сказала мати Єлизавети Шуберт п. Тетяна, - щоб моя донька, не тільки сьогодні, а й кожного разу, коли прийматиме св. Причастя, по-справжньому зустрічалась в цьому таїнстві з живим Ісусом Христом».

Перед тим, як було прочитане Євангеліє (Йн 17, 11-19), діти почули такі слова: «Сприймайте з радістю ворожість, яку досвідчуватимете з боку світу. Не бійтесь цього світу, а бійтесь тільки одного - гріха».

Проповідь бр. Костянтин (він очолював св. Месу) провів з дітьми у формі діалогу, задаючи питання: «Хто вас любить?» (відповіді: батьки, друзі); «Як пізнаєте, що вони вас люблять?»(відповіді: піклуються про нас, пробачають наші погані вчинки тощо) та інші. Цими питаннями він підводив дітей до відповіді, що тим, хто найбільше їх любить, є Бог. Потім настоятель задав дітям питання, на які відповідають під час обряду хрещення. Під час їхнього хрещення на ці питання відповідали їхні батьки, тепер вони відповіли на них самі.

«Вірю, - сказала п. Олена Шпиганевич, чия донька Йоана вперше прийняла в цей день св. Причастя, - що це таїнство дасть моїй дитині справжню свободу: свободу жити у свободі Ісуса Христа». А батько Дарини Богуславської п. Геннадій на питання, що, на його думку, отримає його донька, приступивши до першого Причастя, відповів коротко: «Визволення від зла».

По закінченні Служби Божої братам-капуцинам та сестрам, котрі проводили з дітьми катехетичні заняття була висловлена подяка батьків за зусилля, які вони доклали у вихованні дітей і за те, що відкрили їм вартість св. Причастя.
І. Ізяславський

 

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв