• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Єпископ Леон Дубравський: «Десять заповідей – дороговказ для християнина, а Святий Дух вчить їх виконувати»

Автор: Olga on . Posted in Загальні

myropomazannia-4«Як дорожні знаки показують,  що треба і чого не можна робити, щоб проїхати без аварії, так заповіді показують, що треба і чого не можна робити,  щоб прожити життя, не заподіявши шкоди собі та іншим. Святий Дух, дари Котрого ви отримаєте в таїнстві Миропомазання, вчить як їх виконувати», - таку думку висловив єпископ-ординарій  Кам’янець-Подільської дієцезії  Леон Дубравський, задаючи питання  хлопцям і дівчатам, а також старшим особам, котрі в четвер 7 грудня  в храмі Матері Божої Ангельської прийняли таїнство Миропомазання.

Оскільки разом з парафіянами цього храму  до Таїнства приступили 11 вірних з парафії Святого Духа (Вишенька), в урочистій Службі Божій, що її очолював владика Леон, разом з бр. Костянтином Морозовим  OFMcap співслужили вікарій парафії Святого Духа о. Томаш Длугош і пресвітер місії Ad Gentes у Вінниці о. В’ячеслав Бистрицький.

Наскільки важлива ця подія для парафії, можна судити з того, що говорили батьки, чиї діти прийняли Таїнство.

myropomazannia-3«Для мене, як для батька, - каже парафіянин Андрій Занкевич, - важливо щоб мої діти йшли дорогою до Бога. Таїнство Миропомазання,  яке сьогодні приймає мій 13-річний син Петро – це важливий етап цієї дороги, це ще один крок до Бога. Мій батьківський обов’язок – виховати своїх дітей у вірі. Бог постійно мені в цьому допомагає, і тому можу сподіватись, що Таїнство, прийняте сьогодні моїм сином, допомагатиме йому зростати у вірі, а мені – передавати йому віру».

 myropomazannia-1«Бог і раніше завжди оберігав мого сина, говорить його дружина Ольга, але, я гадаю, що прийняття Миропомазання, якщо можна так сказати, збільшить духовну опіку над ним. Я розумію, що це не є справа одного дня, тому саме прийняття Таїнства не є чимось, що потрібно обов’язково зробити, щоб виконати якусь формальність. Наш син ставатиме старше, і Святий Дух допомагатиме йому ставатиме дорослим, відкриватиме йому те, чого він ще не розуміє. І коли йому доведеться приймати важливі життєві рішення, вплив Святого Духа допоможе йому вибирати те, що для нього приготував наш Небесний Отець».

«Сподіваюсь, що  отримавши це Таїнство, – сказала мати 12-річної Надії Вокалюк Анна з парафії Святого Духа, – моя донька отримає дар Святого Духа, Котрий навчить її бути вірною Богу до кінця свого життя і дасть силу, необхідну для того, щоб перемагати спокуси цього світу».

І подібних висловлювань можна навести багато.

myropomazannia-2Коли під час Служби були прочитані літургійні читання, тобто – в момент, коли зазвичай проголошується проповідь, єпископ-ординарій вийшов з-за вівтаря з мікрофоном і сказав, звертаючись до присутніх: «Якщо говоритиму тільки я, це швидко забудеться. Але якщо говоритимете ви, це запам’ятається на довго». Проповідь, можна сказати, пройшла у формі діалогу: підходячи до кандидатів до Миропомазання, владика задавати їм питання стосовно основних істин віри, не обмежуючись тільки тим, що викладено в Катехизмі. Перше питання було  про походження молитви «Радуйся, Марія» (звичайно, Його Преосвященство, запитував у хлопців і дівчат, чи моляться вони цією молитвою), потім – про свято, напередодні якого вони приймають Таїнство, про те, яке Таїнство встановив Ісус Христос під час Останньої Вечері, про те, що відбулось в день П’ятидесятниці та інші. Були питання і про таїнство Покаяння і Примирення, зокрема про умови, за яких можуть бути відпущені гріхи: «Як потрібно відшкодувати завдану комусь кривду?», «Чи можна сповідатися з наміром не визнати якійсь гріх?» (від такої «сповіді» владика суворо застерігав хлопців і дівчат, наголошуючи, що вона не тільки не дасть прощення гріхів, а, навпаки, їх збільшить). І, звичайно, перед таїнством Миропомазання не могло не прозвучати питання про дари Святого Духа. Коментуючи відповіді, Його Преосвященство сказав: «Бог Отець, з любові до людей,  дав Десять заповідей, щоб ми знали, як жити, і зіслав Святого Духа, щоб ми знали, як їх дотримуватись в нашому житті. Віктор Гюго сказав, що чим більше буде відкриватися шкіл, тим менше буде потрібно відкривати в’язниць. Ці слова говорять про значення у  житті людини науки взагалі. А що вже казати про науку виконувати Божі заповіді – адже тільки вона може навчити, як чинити в кожній конкретній життєвій ситуації». Владика також говорив про важливість молитви в житті християнина, зокрема, пов’язуючи це зі святом Непорочного Зачаття Діви Марії, про те, наскільки важливо звертатись у молитвах до Божої Матері.

            Коли ж читалась молитва вірних, Його Преосвященство запропонував прочитати молити по черзі трьом хлопцям і трьом дівчатам, висловивши, звертаючись до хлопців, слова, які – будемо на це сподіватися – для когось з них стануть пророчими: «Пройде час ви самі будете стояти по цей бік вівтаря».

         Під час обряду, коли ті, хто приймали Таїнство, називали вибрані ними імена, владика питав, чи знають вони ким були святі, котрі ці імена носили.

        myropomazannia-5 По завершенні Служби Божої, після того, як було зроблене колективне фото, пастир нашої дієцезії – хто його добре знає, міг це передбачити –  попросив тих, хто щойно прийняли Миропомазання, заспівати колядку.

І. Ізяславський

         

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв