• bannerJaroslaw01
  • Madrosci 6 12 16

Капуцинський стиль

Освячення дерев'яної каплиці у 1747 році

Автор: Olga on . Posted in Загальні

kaplycia1 серпня 1747 року на території капуцинського монастиря була освячена тимчасова дерев'яна каплиця, яка була побудована біля будівельного майданчика: на місці сьогоднішнього магазину Рошен (Cloud). Поруч з каплицею була побудована дерев'яна резиденція для капуцинів, де оселилися перші брати. На фото (з інтернету): дерев'яний храм з Мазовша (Польща).

Ось так згадує про це літописець:

13 червня 1747 р. о. Францішек Султовський, настоятель вінницьких капуцинів, написав Луцькому єпископові Кобєльському лист з проханням «дозволити освятити публічну каплицю, при якій ми будемо перебувати, поки буде збудовано костел, і в якій на свято Порціюнкули відзначатиметься престольна (храмова) урочистість» (Літопис, с. 45-46). Листом від 11 липня єпископ дав дозвіл освятити каплицю, що повинен був зробити ректор єзуїтського колегіуму о. Антоній Вежбич (Літопис, с. 46).

Урочистість відбулась 1 серпня 1747 р. Вона розпочалася в костелі єзуїтів, де спочатку була відправлена Вечірня. Крім єзуїтів в урочистості брали участь домініканці, греко-католицькі священики та шляхта і люд, що з’їхався звідусіль. Капелан єзуїтської колегії виголосив проповідь на тему: «Сьогодні спасіння увійшло до цього дому». Далі вирушила процесія з Пресвятими Дарами й усі із запаленими смолоскипами перейшли до новозбудованої капуцинської каплиці. У каплиці ще раз була відправлена Вечірня і отець єзуїт Ксаверій Чурило, професор риторики, виголосив ще одну прекрасну проповідь. Наступного дня отець ректор Антоній Вежбич відправив першу Месу у каплиці. Проповідь виголосив отець Домінік Крушвіцький, звичайний проповідник Ісусового Товариства.

Багато звичайних людей і шляхтичів приступили до сповіді. Після полудня була відправлена Вечірня, її супроводжували постріли гармат. Вся урочистість була завершена співом святого Амвросія (Te Deum). (Літопис, с. 46-47). Невдовзі після цього, 21 жовтня, капуцини переїхали із замку і оселились у своїй резиденції (Літопис, с. 44).

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 

Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Код ЄДРПОУ 20098538,
в ПАТ «КБ Приватбанк» м.Вінниця МФО 302689

Скринька для пожертв