ЖИТТЯ ПАРАФІЇ

          

       Богослужіння                   Оголошення                      Спільноти

Капуцинський стиль

Врятувати вінницькі катакомби

Автор: бр. Владислав on . Posted in Загальні

Врятувати вінницькі катакомби

 Друзі!

 Ми розпочинаємо акцію «Врятувати вінницькі катакомби».

 Як ви вже знаєте, під вінницьким капуцинським монастирем, побудованим у 1745-1760 роках, знаходяться старовинні підвальні приміщення. Найстаріше з них є частиною підземних ходів, які сполучали між собою три вінницькі монастирі (капуцинський, домініканський, єзуїтський), а також вели до інших визначних об’єктів міста, у тому числі до магістрату.

У 60-х роках XX століття весь капуцинський монастирський комплекс було знято з обліку пам’яток національного значення з подальшим його спотворенням. Передусім підвальні приміщення монастиря були облаштовані під атомне бомбосховище. У той же час храм було перероблено на лекторій атеїзму. Приміщення монастиря ще у 30-х роках були заселені людьми з пролетаріату. У своєму цинізмі атеїстична влада зробила цих людей живим щитом для атомного бомбосховища.

У 1990 році храм було повернено віруючим, були звільнені приміщення бомбосховища. Тридцять років варварського ставлення до старовини завдали глибоких ран вінницькому капуцинському монастирю, особливо його підземній інфраструктурі. Найбільшу шкоду катакомбам нанесли додаткові входи-виходи, через які до монастирських фундаментів почала просочуватися вода. Окрім збільшеної вологості цеглини фундаменту руйнувало також тепло пічок, встановлених у цих приміщеннях. Особливої шкоди ці два фактори завдали перлині вінницьких катакомб – частині підземних ходів, які знаходяться на мінус другому рівні монастирських підвалів. Якщо сьогодні не розпочати термінових реставраційних робіт, ми можемо назавжди втратити цю архітектурну перлину.

Інші монастирські підвальні приміщення також підлягають небезпеці знищення. Нещодавно сталася неприємна подія. У мешканців, які до сьогодні заселяють приміщення монастиря, лопнула труба з водою. Вода почала просочуватися до арки в стелі підвалу (колишньої пивоварні), наповнила її і почала литися потоками з арки. Щоб зупинити цей потік, нам довелося подолати неабиякі адміністративні бар’єри. Справа в тому, що будинок монастиря трактується як житловий багатоквартирний будинок. Мешканці у 2001 році приватизували квартири у цьому будинку. Розмови з ЖЕКом, з сусідами, очікування на втручання Водоконалу забирали час, а вода з арки XVIII століття лилася потоком.

Тому ми, капуцини, яким дано Богом перебувати сьогодні у вінницькому монастирі, звертаємося до всіх небайдужих до вінницької старовини: ВРЯТУЙМО ВІННИЦЬКІ КАТАКОМБИ.

З нашого боку ми робимо все, що від нас залежить. До цього часу ми роками розчищали від бетонних перекриттів усі підвальні приміщення, вивозили тони сміття, щоб дати доступ вінничанам до їхньої історії.

Ми лише трохи очистили цю перлину архітектури з болота спаплюження, і ви вже сьогодні захоплюєтеся її блиском. Запрошую всіх вас, разом зробити наступний крок і повернути їй повну красу. Зі свого боку ми готові звертатися до всіх міжнародних організацій, щоб отримати гранти на відновлення вінницьких катакомб. Сподіваємося, що невдовзі ми розпочнемо реставраційні роботи.

Проте існує велике побоювання, підтверджене досвідом, що наші реставраційні роботи може підмочити, якщо не змити повністю, вода з прорваних труб наших сусідів. Тому ми плануємо продовжити викуп монастирських приміщень. Ми робимо це вже не одне десятиліття. Складність полягає у тому, що на це ми не можемо отримати кошти з жодного фонду. У цьому нам допомогли наші парафіяни, вінничани. На сьогодні у власності парафії є вже більша частина монастиря. Нам залишилося викупити 10 помешкань: 4 на першому поверсі і 6 на другому.

Отже, звертаємося до всіх небайдужих про посильну допомогу. Наш досвід підказує, що копійка до копійки, дані з любові до Бога, до ближнього, до історії, до нащадків, роблять чудеса. Вашу щедрість так само щедро винагородить сам Бог. Святе Письмо говорить, що милостиня покриває гріхи, випрошує у Бога милосердя і благодать.

Ми, капуцини, зі свого боку обіцяємо вам щоденну молитву за вас. Так, наприклад, за вінницького старосту Людвіка Каліновського, який у 1745 році пожертвував свої гроші на побудову капуцинського монастиря, ми з вдячністю молимося до сьогоднішнього дня.

 

   Пожертву можна скласти у зручний для Вас спосіб:

1.На рахунок парафії з дописом: пожертва на вінницькі катакомби

2.Безпосередні пожертви

 

Наші реквізити: Римсько-католицька парафія Пресвятої Діви Марії Ангельської Римсько-Католицької Церкви, Україна, 21050 Вінниця, вул. Соборна, буд. 12. Тел.: (0432) 67-10-13 або +380678409395 / Код ЄДРПОУ 20098538, р/р 26009000002523 в АТ «УКРЕКСІМБАНК» м. Київ МФО 322313

Приготування до Таїнств

Діти парафії

Історія парафії

о. Серафим Кашуба

Контактна інформація

Римсько-Католицька Парафія 
Пресвятої Діви Марії Ангельської 
вул. Соборна, 12 
21050 Вінниця 
Тел/факс: (0432) 67-10-13, +380678409395

Рахунок в УКРСІМБАНК: р/р 26009000002523 в АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ МФО 322313

Також ми маємо парафіяльну картку в ПРИВАТБАНК
5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці)

 

більше інформації >>>

Скринька для пожертв